Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pracovní plán 21. 10. - 25. 10. 2013

16. 10. 2013

Český jazyk- nově písmeno E,e,é, U,u,ů,ú. Emanovo počitadlo - Ene,bene, Emane, kdo tu babu dostane?Ten to není, je to ten, ten musí jít z kola ven. Vyvodíme hlásku e a velké písmeno E. Která další jména na E známe ?Hledáme písmeno E v obrázcích. Pracujeme s Živou abecedou. Opakujeme stále čtení písmen a nácvik diktátu písmen. Hláska a písmeno U,u. - U paseky dva špalíky, na nich zlatý bič. Kup ho brachu, od jelena, dej mu za něj fůru sena a jdi z kola pryč. Další říkanka na seznámení se s ú - Uteč, honem utíkej! A příště si pozor dej! Úly včelky hlídají, med si ukrást nedají. Hledáme všechny tvary písmena U. Opakujeme stále stejné procvičování probraných písmen.

Psaní - děti již docvičily sešit _ Moje první psaní a píšeme do písanky. Je nutností, aby děti měly vždy ořezanou tužku. Dohlédněte prosím, aby i správně při psaní seděly. V sešitě ať negumují. Úhlednost písma není ani tak podstatná, jakom správnost tvaru.

Matematika - v tomto týdnu budeme probírat rozklad čísel. Děti budou rozdělovat různě početné řady prvků . Př.: pět obrázků rozděl na dva a tři, nebo, jedna a čtyři. Hledáme různá řešení. Jedná se o praktické a dovednostní učení. Dalším krokem je pak výstup z těchto činností - trénink zápisu rozkladu - 5 = 4 a 1,  5 = 2 a 3 atd.  Stále opakujeme čísla 0 až 5. Pojmy větší, menší, rovná se. Co je řada sestupná a vzestupná.

Děkuji za spolupráci. Hrachovcová